Parafia Wojskowa Kraków

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 maja 2021
Obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego 3 Maja w 8. BLTr
W 8. Bazie Lotnictwa Transportowego upamiętniono 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja oraz Dzień Flagi. Obchody tych świąt, z uwagi na trwającą pandemię miały ograniczony charakter.

W ramach obchodów święta odbyła się uroczysta zbiórka w hangarze Grupy Obsługi. W swoim wystąpieniu okolicznościowym, płk pil. Paweł Bigos podziękował żołnierzom i pracownikom 8. BLTr za trud, poświęcenie i wysiłek włożony w pracę na rzecz bezpiecznego i profesjonalnego wykonywania zadań przez bazę, a rodzinom żołnierzy i pracowników podziękował za wsparcie i wyrozumiałość.
Podczas uroczystości zostały odczytane rozkazy oraz wręczone nagrody rzeczowe, odznaki pamiątkowe i akty mianowań na kolejny stopień wojskowy.

Przed Świętem 3 Maja żołnierze 8. BLTr uporządkowali groby balickich lotników na cmentarzu Rakowickim i w Morawicy oraz zapalili znicze ku czci ich pamięci.

Dowódca bazy weźmie udział w obchodach Święta Konstytucji zorganizowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki na Wawelu oraz na Placu Jana Matejki przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie odbędzie się uroczysta zmiana warty z udziałem żołnierzy 8. BLTr.

 

https://8bltr.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/obchody-dnia-flagi-rp-i-swieta-narodowego-3-maja-w-8-bltr/

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Parafia Wojskowa Kraków
Dietla 30
31-070 Kraków

    
  • BIP