Parafia Wojskowa Kraków

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 maja 2021
OGŁOSZENIA PARAFII GARNIZONOWEJ
V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021

 

 

 

Ogłoszenia parafialne 

 

 

Tydzień liturgiczny: 

Poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej  Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego, Głównej Patronki Polski i Ordynariatu Polowego.

 

 

Msze święte będą odprawiane w naszym kościele według porządku niedzielnego.

Uroczystości miejskie rozpoczną się o godz. 10.00  mszą świętą w Katedrze Wawelskiej; o godz.12.00 uroczystości wojskowe na Placu Matejki.

 

Wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, który oddał życie za Chrystusa w 304 roku. Św. Florian jest Patronem Krakowa, strażaków  i hutników.

 

Czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

 

Sobota – uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Biskup Stanisław zginął  podczas mszy św. w kościele św. Michała na Skałce  w Krakowie 8 maja 1079r. Kult św.Stanisława przyczynił się do zjednoczenia Polski  w okresie rozbicia dzielnicowego . Słowiańskie imię Stanisław składa się  z dwóch członów: „stać” i „sław”, czyli stać się sławny.  

Msza św. w Bazylice św.Michała Archanioła i św.Stanisława na Skałce o godz.10.00.

 

  • Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej są  odprawiane w dni powszednie  o godz.17.30, w niedziele i święta o godz.15.30.  

 

  • W najbliższą niedzielę, na mszy św. o godz.13.00. odbędzie się uroczystość I Komunii świętej. Prosimy, aby osoby, które zazwyczaj uczestniczą we mszy św. o 13.00 w tym dniu wybrały inną godzinę.

 

 

 

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

Parafia Wojskowa Kraków
Dietla 30
31-070 Kraków

    
  • BIP