Parafia Wojskowa Kraków

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
18 lipca 2021
XVI Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła       
18.07.2021.


Ogłoszenia parafialne

1. Nuncjatura Apostolska w Polsce, w dniu 16 lipca br., w komunikacie Nr 6277/21, poinformowała, że „Ojciec Święty Franciszek mianował arcybiskupem metropolitą białostockim dotychczasowego biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka”.
Równocześnie Nuncjusz Apostolski poinformował, że Ojciec Święty zlecił Księdzu Arcybiskupowi Józefowi Guzdkowi, Arcybiskupowi Białostockiemu Nominatowi, „posługę biskupią w charakterze administratora apostolskiego ordynariatu polowego do czasu kanonicznego objęcia urzędu biskupa diecezjalnego przez nowego ordynariusza wojskowego”.

2.    Tydzień liturgiczny:   
    
Czwartek – czwartek święto św. Marii Magdaleny według Biblii żyjąca w I w. n.e. kobieta pochodząca z wioski Magdala (Magdallah lub Migdal), obecnie Migdal. Należała do kręgu uczniów Jezusa. Przyłączyła się do niego po tym, gdy wypędził z niej siedem złych duchów. W tradycji łacińskiej przez wieki łączono ją z kobietą cudzołożną z Ewangelii św. Łukasza. Ukazywano ją wiernym, zwłaszcza kobietom, jako wzór nawróconej grzesznicy.

Piątek – święto św. Brygidy (ur. 1303, zm. 23 lipca 1373 w Rzymie) – szwedzka zakonnica katolicka, pisarka, teolog, założycielka zakonu brygidek, tercjarka franciszkańska, święta Kościoła katolickiego i patronka Europy.

Sobota – wspomnienie św. Kingi również Kunegunda; ur. 5 marca 1234r. w Ostrzyhomiu, zm. 24 lipca 1292 w Starym Sączu – węgierska królewna z dynastii Arpadów, księżna krakowska i sandomierska, a następnie zakonnica w Zakonie Świętej Klary (klarysek), dziewica, córka króla Węgier Beli IV i Marii Laskariny, żona polskiego władcy, Bolesława V Wstydliwego oraz święta Kościoła katolickiego.

3. Dziś rozpoczynamy XXII Tydzień św. Krzysztofa. Modlić się będziemy w intencji kierowców i podróżujących o bezpieczeństwo na drogach. Dziś po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo podróżnych i pojazdów. Będziemy mogli wesprzeć misjonarzy przekazując swoje ofiary na zakup środków transportu w ramach akcji; „1 grosz za 1 kilometr”.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ustanowiony przez papieża Franciszka I światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ojciec św. zwróci się do nas w tym dniu ze swoim orędziem.
5. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym czasie, zwłaszcza podczas wakacyjnego odpoczynku.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Parafia Wojskowa Kraków
Dietla 30
31-070 Kraków

    
  • BIP