Parafia Wojskowa Kraków

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
24 stycznia 2021
13 rocznica katastrofy lotniczej samolotu CASA C-295M pod Mirosławcem
Żołnierze i pracownicy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego uczcili pamięć lotników, którzy zginęli w katastrofie samolotu CASA C-295M pod Mirosławcem.

 

Uroczystości rozpoczęły się zapaleniem zniczy na grobach poległej załogi samolotu CASA C-295M na cmentarzu Rakowickim. Honory poległym żołnierzom oddał dowódca oraz delegacja z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.
Następnie pod "Memorialem", na terenie bazy, złożono wiązankę kwiatów. Zaraz potem, w hangarze Grupy Obsługi Technicznej, kapelan Garnizonu Kraków-Balice ks. ppor. mgr lic. Jacek Białek odprawił Mszę Św. w intencji poległych lotników.

Dowódca 8. BLTr wraz z delegacją, w dniu 23 stycznia brał udział w oficjalnych obchodach rocznicowych w miejscu katastrofy w Mirosławcu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zaplanowane uroczystości odbywały się w bardzo ograniczonym zakresie.

Również na grobie Ś.P. kpt. pil. Roberta Kuźmy w Lipsku pod Zamościem została złożona wiązanka kwiatów. Kwiaty złożył w imieniu krakowskich lotników ppłk. rez. pil. Krzysztof Dzido.

13 lat temu, 23 stycznia 2008 r. wojskowy samolot transportowy CASA C-295M rozbił się przy podejściu do lądowania w Mirosławcu. Dwadzieścia osób - czterech członków załogi i szesnastu wysokiej rangi oficerów Sił Powietrznych wracało z konferencji bezpieczeństwa lotów Sił Powietrznych. Ich nagła śmierć była wielką stratą dla ich najbliższych i Wojska Polskiego.

Cześć ich pamięci

 

por.:https://8bltr.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/13-rocznica-katastrofy-lotniczej-samolotu-casa-c-295m-pod-miroslawcem/

generuj pdf
go-up
Kontakt

Parafia Wojskowa Kraków
Dietla 30
31-070 Kraków

    
  • BIP