Parafia Wojskowa Kraków

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 lipca 2021
Uroczysty Apel z okazji Święta 5 BDOW
W tym roku nareszcie mieliśmy możliwość świętowania tego ważnego dnia dla nas wszystkich żołnierzy tworzących społeczność batalionu.

Z uwagi na udział w ćwiczeniu DRAGON -21 święto odbyło się nieco później, bo 25 czerwca. Po mszy świętej na stołówce żołnierskiej, której przewodniczył Proboszcz ks. kan. płk dr Piotr Sroka Dziekan Wojsk Specjalnych, wspólnie z naszym kapelanem ks. ppor. Jackiem Białkiem, odbył się Uroczysty Apel. Przeglądu wojsk dokonał płk dypl. dr inż. Piotr Waniek Dowódca 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, wspólnie z ppłk Mariuszem Brodalką Dowódcą 5 Batalionu Dowodzenia oraz Dowódcą Uroczystości. Po przywitaniu zgromadzonych gości przez Dowódcę 5 Batalionu Dowodzeni i okolicznościowych przemówieniach odbyła się defilada wojskowa pododdziałów. Całość obchodów święta uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, która po apelu wykonała krótki pokaz musztry, za co bardzo dziękujemy. Na naszym święcie, wśród znamienitych gości obecna była również rodzina naszego patrona gen. broni Stanisława Hallera.
Z okazji Święta 5 Batalionu Dowodzenia życzymy wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska wszelkiej pomyślności i przede wszystkim zdrowia w tych trudnych dla nas czasach. Do zobaczenia za rok!

https://5bdow.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/uroczysty-apel-z-okazji-swieta-5-bdow/

Dołączona galeria zdjęć: Uroczysty Apel z okazji Święta 5 BDOW

Zobacz więcej w galerii: Uroczysty Apel z okazji Święta 5 BDOW
generuj pdf
go-up
Kontakt

Parafia Wojskowa Kraków
Dietla 30
31-070 Kraków

    
  • BIP